Obamejang rastavio „građane“ od još jednog trofeja

0

Arsenal – Mančester Siti 2:0 (1:0)
Obamejang 19′,71′

Fudbaleri Arsenala napravili su veliko iznenađenje u prvom polufinalu FA kupa. Na londonskom “Vembliju“ Arsenal je slavio protiv branioca trofeja, ekipe Mančester Sitija, golovima Pjera-Emerika Obamejanga 2:0.

Siti je, posle pehara Premijer lige, ostao i bez FA kupa, a za utjehu im je ostao trofej u Liga kupu. Naravno, ekipa Pepa Gvardiole ima šansu da osvoji Ligu šampiona, takmičenje koje im je ionako bilo u fokusu i pre početka sezone. Arsenal bi osvajanjem FA kupa izborio učešće u Evropi, što može biti značajno pošto “tobdžije“ još nisu ispunile taj cilj u Premijer ligi. Na kraju, bila je to pobjeda učenika nad učiteljem, pošto je trener Arsenala, Mikel Arteta, do prije pola godina bio pomoćnik Pepu Gvardioli u Sitiju.

“Građani“ su bolje otvorili meč, ali nisu stvorili neku kolosalnu priliku. Arsenal jeste. Prvu je imao Obamejang, izašao je sam ispred Edersona u 17 minutu ali je tukao pravo u brazilskog golmana. Dva minuta kasnije Gabonac je pogodio iz mnogo zahtjevnije pozicije. Pepe je centrirao sa desne strane, a Obamejang gotovo iz mrtvog ugla pogodio stativu od koje se lopta odbila u mrežu. U finišu poluvremena priliku je imao i Mustafi za “tobdžije“.

Napadao je Siti od starta drugog poluvremena, prvu pšansu imao je Rafom Sterling, a odmah zatim i Kevin De Brujen i Rijad Marez, čiji je odličan udarac, krajnjim naporom, zaustavio Martinez. Posle šanse Davida Silve za “građane“ uslijedila je kazna. Fantastično je Tirni izbacio Obamejnaga, ovaj je pobjegao čuvarima i mirno proturio loptu kroz noge Ederonu za 2:0 u 71. minutu.

Ništa Siti nije uradio ni u preostalom dijelu meča, pa je Arsenal postao prvi finalista FA kupa. Rival u završnoj predstavi biće im bolji iz okršaja Mančester Junajted – Čelsi, koji se igra u nedjelju, takođe na “Vembliju“. Inače, “tobdžije“ su rekorderi po broju trofeja u ovom, najstarijem fudbalskom takmičenju na svijetu, imaju ih 13, jedan više od Mančester Junajteda.