Odigrani mečevi 27. kola 2.CFL

0

Juče su odigrane utakmice 27. kola Amplitudo Druge crnogorske fudbalske lige.

Bokelj je nakon tri uzastopna poraza, upisao pobjedu na svom terenu protiv Jedinstva 2-0.

Golove za kotorski tim postigli su Vasilije Čavor u 52. i Jovan Popović u 60. minutu.

Izabranici Zorana Krivokapića imali su više od igre i zasluženo osvojili tri boda, a uz pogođenu prečku nakon šuta Popovića, propustili su još nekoliko izglednih šansi.

Kotorani su nastupili bez više standardnih igrača, povrijeđenog golmana Karadžića, dok je drugi golman Radović sa omladinskom reprezentacijom Crne Gore u Sjevernoj Makedoniji, nedostajali su Jeknić, Peruničić, Čađenović.

U odsustvu dva mlada čuvara mreže gol Bokelja danas je branio njihov stariji kolega Nikola Ševaljević, koji je svoj posao obavio bez greške.

Grbalj je doživio četvrti vezani poraz, pošto je u Radanovićima izgubio od posljednjeplasirane Drezge 2-1.

Poveli su domaći u 28. minutu autogolom Shidena Nakazawe, a gosti su preokrenuli pogocima Milana Mirkovića u finišu prvog dijela igre i Lazara Rakočevića iz penala u 49. minutu.

U ostalim mečevima Arsenal i Igalo su u Gradskom parku u Tivtu odigrali 0-0, Kom je u finišu stigao do trijumfa nad Ibrom 2-1, a Berane i Mornar su podijelili golove i bodove 1-1.

Na tabeli Mornar i Arsenal imaju po 53 boda, a treće je Igalo sa 47.

Bokelj je sedmi sa 28, Ibar osmi, uz meč manje sa 26, Grbalj deveti sa 25 i na začelju Drezga sa 19.

U narednom kolu Bokelj u nedjelju 18. aprila gostuje ekipi Berana, a Grbalj dočekuje Mornar.