Odigrao poslednji meč: David Vilja ušao u igru u 92. minutu i osvojio 13. klupski trofej u karijeri

0

Bivši španski reprezentativac, David Vilja, odigrao je posljednji meč u profesionalnoj karijeri.

Vilja je ušao u igru u 92. minutu finala Kupa Japana i osvojio još jedan trofej pošto je njegov Kobe u finalu savladao Kašimu sa 2:0.

Osim trijumfalnog kraja karijere za španskog rekordera po broju golova za reprezentaciju ova pobjeda je donijela prvi trofej klubu za 54 godine postojanja i prvi plasman u Ligu šampiona Azije.

Za klub koji sa klupe predvodi Torsten Fink nastupaju Andres Inijesta, Lukas Podolski i Tomas Vermelen, a vlasnik kluba je japanska kompanija Rakuten. Oba gola u pobjedi nad Kašimom postigao je iskusni napadač Noriaki Fudžimoto u 18. i 38. minutu.

Davidu Vilji ovo je 13. trofej u klupskoj karijeri, a tome treba dodati i osvajanje šampionata Evrope i Mundijala sa selekcijom Španije.