Odličan start kadeta Srbije na kvalifikacionom turniru u Češkoj

0
Fudbaler U17 reprezentacije Srbije na utakmici protiv Gibraltara u sportskom centru FSS, Stara Pazova 18.10.2017. godine Foto: Marko Metlas
Fudbal, Srbija U17, Gibraltar

Češka – Srbija 0:2 (0:2)
Savić 26’, 35’

Kadetska reprezentacija Srbije pobjedom je započela nastup na kvalifikacionom turniru za plasman na Evropsko prvenstvo u Engleskoj.

Srbija je u Olomoucu savladala domaćina turnira, selekciju Češke, rezultatom 2:0, a oba gola postigao je mladi napadač Vojvodine Dragoljub Savić u 26. i 35. minutu.

Samo pobjednik grupe izboriće plasman na šampionat Evrope, a “orlićima” na ruku ide rezultat drugog meča u grupi u kojem su Ukrajina i Španija igrale bez pobjednika, 1:1.

Selektor Ivan Jević odlučio je da meč počnu Slavković, Radmanovac, Balaž, Eraković, Mitrović, Belić, Ivan Ilić, Vidosavljević, Jočić, Savić i Burmaz, a u drugom poluvremenu šansu su dobili Lončar, Kupusović i Jovanović.

Narednu utakmicu Srbija će odigrati u za tri dana protiv Ukrajine od 14.30 časova.