Odluka pada u Madridu

0

Barselona – Real Madrid 1:1 (0:1)
Malkom 58’ – Lukas Vaskez 6’

Prva utakmica polufinala Kupa kralja, veliki derbi Barselone i Reala, završen je miroljubivo.

Odluka o finalisti biće donijeta u revanšu, 27. februara u Madridu, pošto je večeras na Nou Kampu bilo 1:1.

“Kraljevski klub” je bio bolji tim u prvih pola sata igre, a već posle šest minuta imao je i vođstvo. Vinisijus je započeo akciju, Benzema oštro vratio loptu pred gol, a Lukas Vaskez odlično reagovao iz prve i savladao Ter Štegena.

Posle vođstva, Real je imao puno prostora za kontranapade, ali je nekoliko puta Vinisijus ili bio sebičan ili loše šutirao u ključnim trenucima.

Barsa je počela da se budi poslije tridesetak minuta, a blizu izjednačenja bila je poslije pokušaja Rakitića glavom, ali je prečka bila na strani gostiju. U 35. minutu Suares je pokušao da plasira loptu u mrežu sa ivice kaznenog prostora, a Navas je sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Katalonci su i u nastavku utakmice diktirali ritam, a u 58. minutu stigli su do izjednačenja. Suares je posle kontranapada pogodio stativu, lopta se odbila do Malkoma, Brazilac ju je umirio i poslao iza leđa Navasa.

Pet minuta kasnije u igru je ušao Leo Mesi, koji je zbog lakše povrede meč počeo na klupi. Očekivalo se da će Barsa pojačati pritisak, ali je Real uspio da ostane ravnopravan, a u samom finišu i dva puta zaprijeti preko Bejla i Krosa, ali promene rezultata nije bilo.

Drugi polufinalni par čine Betis i Valensija, koji će prvu utakmicu odigrati u četvrtak u Sevilji.