Okampos izrežirao derbi Andaluzije, navijački huk vodio Sevilju do trijumfa

0

Sevilja – Betis 2:0 (0:0)
56′ Okampos (p), 62′ Fernando

Fudbaleri Sevilje savladali su večeras ekipu Betisa sa 2:0 na svom ,,Ramon Sančez Pishuanu“ u prvom meču La lige nakon povratka od pandemije virusa korona.

Susret 28. kola elitnog španskog prvenstva odigran je pred praznim tribinama stadiona Sevilje, ali se navijačka pjesma i slavlje prilikom golova, moglo čuti sa razglasa.

Bilo je osjetno da fudbaleri nisu u ritmu, što je potpuno jasno, ali to ipak nije uticalo da stvari budu postavljene na svoje mjesto i domaći tim, koji je i bio favorit – osvoji tri boda.

Nakon prečke u prvom poluvremenu, Lukas Okampos je bio glavna figura utakmice u nastavku, s obzirom na to da je prvo realizovao jedanaesterac u 56. minutu, a potom na efektan način, petom, proigrava Fernanda posle ubačene lopte iz kornera, čime se postavlja konačan rezultat utakmice.

Betis je bio gotovo bezopasan, a jedino se ističe prilika Borhe Iglesijasa glavom, na dvadesetak minuta prije kraja. Čak ni ona nije propisno zaprijetila Tomašu Vačliku.

Domaći sastav je došao do 50. boda u sezoni i učvrstio se na trećoj poziciji ispred Real Sosijedada, dok je Betis 12. sa 33 poena.