Omladinci Crne Gore porazili Luksemburg!

0

,,Sokoli“ slavili sa 2:0 u prvoj utakmici…

U-19 reprezentacija Crne Gore savladala je Luksemburg rezultatom 2:0 u prvom od dva prijateljska duela ovih ekipa.

Izabranici Milorada Pekovića do prednosti od dva gola došli su nakon dvadesetak minuta igre i do kraja je nijesu ispuštali.

Po teškim uslovima za igru uspjeli smo da damo dva gola i stvorima nekoliko izglednih prilika. Bilo je i dosta grešaka, jer je bilo teško kontrolisati lotpu zbog velike kiše i natopljenog terena. Ali, zadovoljni smo zbog zaslužene pobjede koja nam uliva sigurnost i samopouzdanje za predstojeće utakmice i kvalifikacije koje nas očekuju sljedećeg mjeseca, rekao je selektor Peković.

Poslije samo dva minuta igre, ,,sokoli“ su vodili – nakon akcije Nikše Vujanovića i Milana Vukotića, odlično je reagovao Ognjen Gašević, koji je bio precizan sa petnaestak metara.

U 23. minutu Gašević je bio u ulozi asistenta Vukotiću, čiji je udarac sa ivice šesnaesterca završio u mreži Luksemburga.

Najbolju priliku domaćin je imao u 46. minutu, ali je golman Sergej Joksimović odbranio udarac Danija Almeide sa nekoliko metara.

Minut kasnije Mirko Milikić je, poslije kornera, glavom loptu poslao preko gola, dok je u 50. Ivan Vukčević šutirao pored gola sa deset metara. Dobru priliku imao je i Ivan Bojović u 70. minutu, međutim, šutirao je preko gola 12 metara.

Isti rivali naredni duel odigraće 10. oktobra, sa početkom u 19 časova.

LUKSEMBURG – CRNA GORA 0:2

Stadion Dekebirg, Kerih.

Strijelci
0:1 – Ognjen Gašević 2′, 0:2 – Milan Vukotić 23′

Žuti kartoni
Mirko Milikić, Ivan Vukčević – Crna Gora

Luksemburg: Tom Kup, Lori Bernardi, Leon Šmit, Ian Santos (od 46. Vilijam Markes), Edin Osmanović, Tijago Monteiro, Lukas Koreja (od 46. Brajan Dos Santos), Magnus Hansen (od 70. Irvin Latik), Dani Almeida, Tajler Taber, Remi Žonatans (od 70. Stevan Popović).
Selektor: Manuel Kardoni.

Crna Gora: Sergej Joksimović, Matija Račić (od 75. Matija Drinčić), Balša Dubljević (od 60. Omar Sijarić), Mirko Milikić, Abdel Osmanović, Nikša Vujanović (od 60. Ivan Bojović), Milan Vukotić (od 75. Veljko Radenović), Ivan Vukčević (od 68. Marko Mrvaljević), Petar Vukčević, Ognjen Gašević, Nikola Janjić (od 75. Andrej Pupović).
Selektor: Milorad Peković.