Omladinci poraženi od Engleske

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Engleske u prvom kolu grupe 9 preliminarne faze kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Slobodana Draškovića pružili su jak otpor jednoj od najjačih evropskih ekipa u ovom uzrastu, koja je u drugom poluvremenu ipak slomila otpor ,,sokola“ za konačnih 2:0.

– Mislim da smo odigrali korektnu utakmicu protiv veoma jake Engleske. Nešto više od sat smo držali koncentraciju na visokom nivou, poslije toga nam je pomalo padala koncentracija i primili smo dva gola. Moji momci su u dobrom dijelu utakmice bili taktički disciplinovani, držali se onoga što smo se dogovorili. U prvom poluvremenu smo možda mogli i da postignemo gol, jer smo imali neke opasne izlaske na polovinu Engleske. Ipak, nijesmo uspjeli i sada se okrećemo narednom meču, istakao je selektor Drašković.

Crna Gora odigrala je dobro prvo poluvrijeme, u kojem je uspjela da odoli ofanzivi Engleske. Osim što su u tom dijelu igre sačuvali mrežu, ,,sokoli“ su nekoliko puta i zaprijetili protivniku.

Najbolju priliku imao je Balša Vukotić u 36. minutu, ali je njegov udarac odbranio Džejms Bidl.

Mreže su mirovale do 61. minuta, kada je Luk Čejmbers zatresao mrežu Filipa Domazetovića. Petnaestak minuta kasnije, Soni Perkins je postavio konačan rezultat.

Crna Gora će u drugom kolu grupe 9, 24. septembra od 18 časova, igrati sa Danskom, koja je danas bila bolja od Gruzije rezultatom 3:1.

Engleska – Crna Gora 2:0