Omladinci remizirali sa BiH

0

Omladinske reprezentacije Crne Gore i Bosne i Hercegovine remizirale u večerašnjem prijateljskom duelu – 1:1.

,,Sokoli“ su bili bliži pobjedi na glavnom terenu Trening kampa FSCG, a prikazali su mnogo bolju igru nego prije dva dana, kada su od istog rivala poraženi sa 3:0.

– Odigrali smo mnogo bolje nego prvu utakmicu i zbog toga mi je žao što nijesmo pobijedili večeras. Raduje ovakva partija, ostavili smo mnogo bolji utisak i nadam se da će momci u narednom periodu igrati više u svojim klubovima, kako bi što spremniji dočekali oktobar i kvalifikacije za Evropsko prvenstvo, kazao je selektor Goran Perišić.

U prvom dijelu meča naša selekcija u dva navrata je mogla do pogotka. Bodin Tomašević je u 33. minutu sa peterca glavom poslao loptu preko gola, dok je osam minuta kasnije Andrija Radonjić izblokiran u dobroj poziciji za šut.

Nakon nešto više od sat igre, Crna Gora je došla do vođstva. Strijelac je bio Danilo Vukanić, koji je iz prvog dodira sa loptom efektno, iz mrtvog ugla, savladao golmana gostiju Vedada Alibašića. Prethodno su dobro kombinovali Lazar Maraš i Marko Perović.

Ipak, vođstvo je trajalo samo četiri minuta, izjednačio je, ujedno i postavio konačan rezultat, Muhamed Bejdić.

Ubrzo su ,,sokoli“ bili blizu novog gola, međutim, pokušaj Denisa Ljuljanovića sa nekoliko metara zaustavio je Alibašić.

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 1:1