Omladinci savladali Gruziju

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore pobjedom nad Gruzijom završila je nastup u grupi 9 preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

,,Sokoli“ su odigrali najbolju utakmicu na turniru i zasluženo slavili rezultatom 3:1.

Time su zauzeli treće mjesto u grupi, iza Engleske i Danske, što nije bilo dovoljno za plasman u elitnu rundu.

Crna Gora je protiv Gruzije povela u finišu prvog poluvremena, a strijelac je bio Bojan Pavićević. Rival je izjednačio u 54. minutu, da bi u periodu od pet minuta, od 73. do 77, Viktor Đukanović sa dva gola otklonio dileme oko pobjednika.

– Mislim da smo potpuno zasluženo pobijedili, a mogli smo i ubjedljivije da slavimo. Iako je ovo bila treća utakmica u kratkom roku, momci su je odigrali na visokom nivou, i u fizičkom i u taktičkom smislu. Gledajući ukupno naš nastup na ovom turniru, uglavnom sam zadovoljan, osim drugim poluvremenom utakmice sa Danskom. Rekao bih da smo ostavili dobar utisak u veoma jakoj konkurenciji Engleske, Danske i Gruzije, rekao je selektor Slobodan Drašković.

Crna Gora – Gruzija 3:1

,,Hjering stadion“, Hjering.

Sudija: Kristofer Hagens (Norveška)

1:0 – Pavićević 43′, 1:1 – Chovrebašvili 54′, 2:1 – Đukanović 73′, 3:1 – Đukanović 77′