Omladinci ubjedljivo poraženi

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske rezultatom 4:1 u prvom kolu turnira ,,Stevan Ćele Vilotić“.

Protivnik je iskoristio greške u defanzivi naše ekipe, pogotovo u nastavku meča.

– Rekao bih da smo sami sebe pobijedili. Kada se napravi ovako veliki broj grešaka, poraz je neminovan. U prvom poluvremenu smo iz naše greške primili gol, dok smo u nastavku probali da stignemo taj zaostatak. Imali smo par situacija i šansi, ali je protivnik iskoristio bukvalno svaki šut na naš gol. Ako nam se ovakve greške budu dešavale u kvalifikacijama, onda tamo nemamo što da tražimo, istakao je selektor Slobodan Drašković.

Mađarska je povela nakon desetak minuta igre, kada je kapiten Danijel Nemet bio precizan iz slobodnog udarca. Isti igrač postigao je pogodak u 67 minutu, kada je nakon greške nasih odbrambenih igrača izbjegao ofsajd poziciju i našao se sam ispred golmana Filipa Domazetovića, koji je bio nemoćan.

Prednost Mađara povećao je Damir Redžić u 79. minutu, poslije lijepog lob udarca.

Jedini gol za ,,sokole“ postigao je Andrej Bajović u 87. minutu. Dušan Vuković je centrirao iz kornera, a Bajović glavom pogodio za 1:3.

Konacan rezultat postavio je Dominik Stojka, preciznim udarcem sa dvadesetak metara.

CRNA GORA – MAĐARSKA 1:4

Gradski stadion, Subotica.

Sudija: Nenad Minaković (Srbija)

0:1 – Nemet 10′, 0:2 – Nemet 67′, 0:3 – Redžić 79′, 1:3 – Bajović 87, 1:4 – Stojka 90’+1′