Omladinke nastavile sa sjajnim partijama

0

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu u preliminarnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Naša selekcija savladala je Jermeniju sa 4:0 i to brzim golovima sredinom prvog poluvremena. Bio je to žestok ritam Crne Gore, od 26. do 36. minuta postignuti su svi golovi.

Nakon dva meča u grupi 6, Crna Gora i Bosna i Hercegovina imaju po šest bodova. Ove dvije selekcije utakmicom u ponedjeljak 25. oktobra, odlučiće o tome ko će biti prvi u grupi i izboriti plasman u elitnu rundu kvalifikacija. Nastup u narednom krugu obezbijediće i najbolja drugoplasirana reprezentacija iz neke od šest grupa.

– U meč smo ušli u grču, prvu šansu smo stvorili tek nakon desetak minuta. Ipak, kada smo se ,,oslobodili“ i postigli prvi gol, sve je bilo lakše. Nakon toga su golovi brzo padali. Na poluvremenu smo odlučili da zamijenimo neke igračice koje imaju kartone, kao i neke koje su bile umorne, tako da je rezultat ostao isti, iako smo imali još šansi da ovaj trijumf bude ubjedljiviji. Na kraju, bitno je da smo upisali nova tri boda. Sada slijedi duel sa Bosnom i Hercegovinom, koji će biti borba za osvajanje prvog mjesta u grupi, kazao je Ivan Tatar, koji sa klupe predvodi ekipu na turniru u Bosni i Hercegovini.

Crna Gora je do vođstva stigla nakon nešto više od 25 minuta igre. Andrea Janjušević je dobro prošla po desnoj strani, zatim uputila loptu Sari Simonović, koja je odličnom reakcijom zatresla mrežu Jermenije.

Samo dva minuta kasnije, Simonović je poslala dubinski pas, Jelena Petrović se driblingom oslobodila čuvarala, a onda efektno poentirala za 2:0.

Ubrzo je stigao i treći pogodak, ovog puta Jelena Ralević je bila najspretnija poslije kornera koji je izvela Janjušević.

Konačan rezultat, ispostaviće se, postavila je Nejla Bicić u 36. minutu. Uspješno je izbjegla ofsajd zamku i elegantno prebacila protivničkog golmana za 4:0.

CRNA GORA – JERMENIJA 4:0