Omladinci srušili Gruziju!

0

Omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjake iz Gruzije rezultatom 2:0 u prvom prijateljskom meču  dvije selekcije koji je danas odigran u Podgorici.

Naši omladinci pružili su bolju igru od protivnika u prilično teškim uslovima za igru, na raskvašenom terenu koji je uslovio stil igre oba tima. U takvim uslovima bolje su se snašli izabranici Aleksandra Miljenovića koji su stvorili veći broj prilika od Gruzijaca i postigli dva pogotka za trijumf u prvom od dva meča koji će poslužiti kao generalna proba za turnir elitne runde kvalifikacija.

Već u prvom minutu naša selekcija imala je veliku priliku da dođe do prednosti. Grešku štopera selekcije Gruzije iskoristio je Mihailo Perović da oduzme loptu, uđe u kazneni prostor protivnika i uposli Danila Markovića koji je udarcem sa deset metara umjesto mreže pogodio jednog od defanzivaca protivnika koji se našao na samoj gol liniji.

Gruzijci su odgovorili desetak minuta kasnije kada je Liluašvili nakon kornera sa par metara uputio udarac glavom koji je Šarkić zaustavio bez većih problema. Miljenovićevi izabranici zaprijetili su u 20. minutu igre preko Perovića – udarac našeg napadača sa dvadeset metara završio je iznad prečke gola gostiju.

Posljednjih pet minuta prvog dijela donijeli su dva pogotka naše selekcije. „Sokoli“ su do prednosti došli nakon indirekta koji je dosuđen u 40. minutu jer je Čičinadze namjerno vratio loptu svom golmanu. Perović je uputio udarac ka golu protivnika nakon kratkog odigravanja Burzanovića i pogodio Krnića koji je postavio nogu i sproveo loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasnije Burzanovića je poslao loptu u prostor za Krnića kojeg je Samurkasov nepropisno zaustavio u kaznenom prostoru i omogućio Peroviću da udarcem sa bijele tačke duplira prednost našeg tima.

Nastavak susreta donio je nešto slabiji ritam igre nego u prvom poluvremenu, pa je viđena sam jedna ozbiljnija prilika i to pred golom Gruzije – udarac Maguda sa pet metara na samoj gol liniji zaustavio je jedan od igrača gostujućeg tima.

Drugi meč istih rivala odigraće se u četvrtak, 3. marta na Trening kampu FSCG sa početkom u 12.00 časova.

Crna Gora – Gruzija 2:0