Otrant ispisao istoriju ulcinjsklog fudbala, Mladost nakon godinu ponovo u 2.CFL

0

Otrant Olimpik će prvi put nastupiti u najvišem rangu crnogorskog fudbala. U revanšu baraža za 1.CFL, ulcinjski klub je remizirao 2:2 sa ekipom OFK Mladosti, nakon što je u prvom meču pobijedio 1:0.

Veliki broj gostujućih navijača dočekao je šok na samom početku kada je Mladost povela već u 4. minutu golom Dušana Vukovića iz slobodnog udarca. Međutim, Otrant se brzo oporavio i preuzeo inicijativu.

U 21. minutu, Kristijan Škrelja je pokušao da šutira, ali je lopta odbranjena i na kraju završila u mreži Mladosti nakon nesrećnog odbitka. Do kraja prvog poluvremena, Otrant je stekao brojčanu prednost jer je Boris Došljak dobio crveni karton.

Otrant je poveo u 59. minutu golom Benjamina Redžovića na asistenciju Hirokija Harade. Ipak, Mladost je izjednačila u 77. minutu preko Ljubomira Pejovića i stvorila nadu za penal završnicu, ali nije uspjela postići pobjedonosni gol.

Ulcinj sada ima prvoligaša, dok se Mladost nakon jedne sezone vraća u niži rang.