Palasova gol-razlika u posljednja dva kola: 0:10

0

Fudbaleri Aston Vile ubjedljivo su savladali Kristal Palas na svom terenu sa 3:0 u okviru 15. kola Premijer lige.

Meč koji je na papiru zvučao atraktivno i interesantno i donio je to sa sobom, ali sve u okviru jedne ekipe – Aston Vile. Griliš i drugari su suviše lako savladali posrnuli Palas, koji i dalje, očigledno, ne može da se oporavi od razaranja protiv Liverpua u prošlom kolu.

Tako im nije pomoglo ni to što je Tajron Mings zaradio crveni karton na kraju prvog poluvremena, te je Palas sa igračem više jurio zaostatak od jednog gola. Očekivalo se da će tim Roja Hodžsona, koji ima napadačke predispozicije pritnisnuti rivala i uspjeti da učini susret interesantnijim, ali desilo se sasvim suprotno.

Vila je iskoristila raspoloženje svojih igrača i Haus i El Gazi su se nadovezali na gol Bertranda Traorea iz petog minuta za sigurnih 3:0. Moglo je to biti i drugačije, da je Oli Votkins bio precizniji u nekoliko navrata posle izvrsnih proigravanja Džeka Griliša, ali sigurno je da su i sa ovim rezultatom zadovoljni.