Pao i Radnički, Delibašić: Vidjeli smo dosta dobrih stvari

0

Dva trijumfa u jednom danu – nakon pobjede nad ekipom Krila Sovjetov (3:2), stigao je trijumf nad Radničkim iz Kragujevca – 2:1.

“Plavi” su protiv povratnika u elitni rang Srbije igrali u kombinovanom sastavu, ali to se nije primjetilo, jer je podmlađeni tim sa kapitenom Draškom Božovićem odigrao odličnu utakmicu.

Gol su postigli na samom startu utakmice – Božović je lijepo izbacio Đukanovića na putu ka golu, mladi ofanzivac je malo povukao loptu u prelijepo je poslao u mrežu rivala. Radnički nije bio opasan u prvih 45 minuta, dok je naš tim još dva puta zaprijetio protivniku – Globarević je bio neprecizan nakon centaršuta Vlahovića sa desne strane, dok je Đukanović zakasnio na jedan pas Božovića kroz sredinu.

Radnički je drugo poluvrijeme otvorio dobrom prilikom, ali se Vlahović ispriječio kod gola plavih, a onda je u 55. minutu Budućnost povisila na 2:0 – opet su kombinovali Božović i Đukanović, da bi nakon udarca mladog Nikšićanina lopta udarila u ruku jednog defanzivca tima iz Kragujevca. Sa bijele tačke je bio precizan Božović, koji je ponovo izveo Panjenku.

Naš tim je u većem dijelu utakmice imao loptu u posjedu, dominirao je, a do kraja je je Sekulić probao solidno i istakao se Pavličić u dva navrata, dok je Radnički smanjio na 2:1 u 76. minutu.

Plavi tim je počeo u sastavu Pavličić, Vlahović, Baošić, Muzurović, Sekulić, Ćetković, Đuričković, Božović, Đukanović, Milić, Globarević, a šansu u nastavku su dobili Vuković, Dakić i Dašić.

Baošić je praktično tek došao i imajući to u vidu, mislim da je odigrao kvalitetnu utakmicu”, rekao je pomoćnik Andrija Delibašić, koji je vodio utakmicu sa klupe.

Ali treba pohvaliti sve igrače, naročito starije. Dobro su se svi pokazali, a utakmica je bila dobra provjera protiv superligaša. Mislim da su svi opravdali očekivanja, bilo je dosta dobrih stvari, naročito što se tiče posjeda lopte. Stručni štab je izvukao i izvući će iz provjere sa Radničkim”, poručio je Delibašić.