Partizan savladao Budućnost

0

Nakon pobjede nad OFK Beograd (2:0), Budućnost je na kraju mini priprema u Beogradu upisala poraz – “plavi” su, na jednom od terena SC – Teleoptik, izgubili od Partizana sa rezultatom 2:1.

Plavo-bijeli tim je nekako bojažljivo ušao u meč, primio dva brza gola (Pavlović u 7, pa Natho sa penala u 12), ali nakon toga se pitao praktično za sve na terenu, igrao bolje, uspio da smanji rezultat preko Petra Grbića u 44. minutu, ali ne i da izjednači ili preokrene.

“Ne možete da budete zadovoljni kada izgubite utakmicu, ali smo vidjeli dosta dobrih stvari. Imali smo par dobrih situacija za izjednačenje ili još neki gol, ali ono što je nama bilo bitno – profesionalnost i disciplina – momci su odradili na pravi način”, rekao je šef stručnog štaba Mladen Milinković nakon utakmice, a zatim je apostrofirao.

“Možda to nismo imali u uvodnih desetak minuta, jer smo uplašeno ušli u utakmicu, ali sve ostalo je bilo korektno”.

Plavi su pored dva gola pretrpjeli i stativu u drugom dijelu, golman Pavličić je odreagovao dobro kod dvije solidne situacije Partizana, dok su crno – bijeli preživjeli tri opasna pokušaja Bojovića, Brnovića i Sekulića u prvom poluvremenu, te Mrvaljevića u drugom.

Možda su sudije u jednoj situaciji na početku drugog dijela mogle da dosude penal za aktuelnog šampiona Crne Gore, ali sve u svemu – “plavi” su ostavili odličan utisak. Za brigu su povrede Ivana Bojovića i Zvonka Ceklića, koji će biti liječeni po povratku u Podgoricu.

Budućnost je protiv Partizana igrala u sastavu Pavličić – Ignjatović, Orahovac, Ceklić (70’ Dakić), Novović (60’ Kumburović) – Mirković (87’ Vukanić), Brnović, Mujan (87’ Đukanović) – Grbić, Bojović (40’ Almeida), Sekulić (60’ Mrvaljević).