Partizan se ispromašivao, ali napunio mrežu Spartaka

0

Partizan – Spartak 4:0 (3:0)
Natho 17′, Sadik 39′, Suma 41′, Ivanović 77’pen

Fudbaleri Partizana prekinuli su niz od dva vezana poraza u Linglong Superligi Srbije. Spartak je u Humsku došao da se nadigrava, ali je već poslije prvog poluvremena imao zaostatak od tri gola, a da je Umar Sadik bio prisebniji prednost Partizana mogla je da bude i ubjedljivija.

Prvih deset minuta proteklo je u tradicionalnom ispitivanju protivnika, dosadu je prekinuo Milošević padom u kaznenom prostoru domaćina, međutim uspio je da iznudi samo žuti karton zbog simuliranja.

Potom je na scenu stupio Sadik, u 11. minutu je izbio potpuno sam ispred golmana Spartaka, imao je svo vrijeme svijeta da izabere gdje će da šutira, ali je oklijevao i defanzivac gostiju je izblokirao njegov pokušaj. Samo minut kasnije, asistencija Natha za Sadika, koji je obišao golmana i umjesto prazne mreže pogodio stativu.

U 17. minutu Partizan je poveo, Asano je imao veliku priliku, Dokić je odbranio, Sadik nespretno zahvatio loptu glavom, ali je na njegovu sreću ona stigla do Natha koji je iz blizine poslao u mrežu. Spartak je uzvratio u 23. minutu ali je Denkovićev pokušaj iz prilične udaljenosti završio preko prečke. Desetak minuta pre kraja poluvremena pokušao je i Stevanović, koji je šutirao pravo u golmana.

Prednost je duplirana u 39. minutu, a sad posao završio je Natho koji je Sadika „spojio“ sa golom, a Nigerijcu nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu. Bilo je vremena za još jedan gol do kraja poluvremena, Natho je uposlio Sadika koji je pronašao Sumu i Dokić je ponovo bio nemoćan.

U nastavku je tempo malo opao, tek u 65. minutu beležimo prvu piliku, ali je Miletić posle kornera šutirao preko gola. U 77. minutu crno-beli su poveli sa 4:0, a strelac je iz penala bio Ivanović. Prethodno je Dokić faulirao Lazara Pavlovića. Do kraja meča Ivanović je imao još jednu veliku priliku, izbio je sam ispred Dokića, ali je šutirao pored stative.