Partizan siguran protiv Radnika

0

Fudbaleri Partizana na svom terenu su slavili protiv Radnika iz Surdulice rezultatom 2-0

Prvi šut na utakmici se desio tek u 16. minutu, kada je Danilo Pantić oprobao udarac, ali je izblokiran, što pa je to bio lak posao za golmana gostiju Ranđelovića. Prva veća opasnost po Radnik se desila u 27. minutu kada je, nakon ubačene lopte sa desne strane, Saničanin sa pet metara glavom šutirao preko gola.

Mladi Terzić je u 30. minutu dobro šutirao, ali je lopta završila preko gola. U 32. minutu je i Rikardo sebi izborio poziciju fintom, šutirao solidno po zemlji, ali je i njegov šut pored stative. Zatim je Jojić ušao u šansu nakon lopte u prostor, ali je gomlan Radnika bio zamalo brži.

Ovakav pritisak je već u sledećem minutu urodila plodom, kada je golom Miloša Jojića Partizan poveo. Nakon centaršuta sa desne strane, Saničanin je šutira, nakon čega se lopta odbila do Jojića koji je smestio loptu u mrežu.

Napadi Partizana nisu prestali ni nakon gola. Pantić je sjajno našao Terzića, koji ipak nije iskoristio stopostotnu šansu i lopta je završila u gol-autu.

Jojić je probao da pripreti i u 44. minutu, međutim udarac je bio previše slab i golman Ranđelović je lako uhvatio loptu.

U drugom minutu nastavka odma je Partizan imao veliku šansu da duplira prednost. Nakon lopte u prostor koju je dobio od strane Jojića, Rikardo nije uspeo da ubaci loptu u mrežu jer je odlično odreagovao golman Ranđelović.  Nedugo zatim, lopta je u šesnaestercu došla do Lazara Markovića, koji je našao prostora, šutirao solidno, ali ipak nedovoljno precizno.

U 54. minutu je nakon razmene nekoliko dodavanja, Radnik probao da pripreti, međutim Miletić je stigao do lopte pre Dimitrova.

Posle mirnijeg perioda, odlična akcija je potekla od Lazar Markovića, a nakon ubacivanja Jojića, Danilo Pantić nije uspeo da odreaguje dovoljno dobro. u 65. minutu Lazar Marković je propustio šansu da duplira prednost Partizana, nakon što je sebi dao prejak for, posle dodavanja Natha u prostor, pa je golman gostiju bio brži.

Konačno je na 2-0 povisio Rikardo Gomeš u 73. minutu. Nakon centaršuta Zdjelara, fudbaler sa Zelenortshih Ostrva se odlično postavio i glavom skrenuo loptu u gol. U 87. minutu Lazar Marković je izveo solo akciju, međutim šutirao je preko gola. U 90. minutu posle udarca Natha dobro je intervenisao golan Randđelović.

U narednom kolu Parizan će igrati na gostujućem terenu protiv TSC-a, dok će Radnik već u petak ugostiti Voždovac.