Partizanu samo bod u Kuli, Zvezda već sad na +9

0

Spartak – Partizan 0:0

U posljednjoj utakmici 12. kola Super lige Srbije Spartak iz Subotice i Partizan odigrali su susret bez golova.

SPARTAK: Ostojić – Tekijaški, Ćalasan, Kerkez, Milošević – Marčić, Šimura, Glavčić – Čečarić (0d 92. Dunđerski), Obradović (od 78. Torbica), Denković.

PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević – Kosović (od 61. Nikolić), Šćekić (od 46. Zdjelar) – Janković, Pantić, Zakarić – Gomeš.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Partizan je preuzeo inicijativu. Prvi pokušaj je imao Gomeš u 13. minutu, ali je njegov udarac glavom bio lak zadatak za golmana Ostojića. Čuvar mreže Spartaka je sigurno intervenisao i kod pokušaja Valijentea glavom devet minuta kasnije.

Crno-bijeli su teško pronalazili put do gola Spartaka. Jalova incijativa otvarala je kontre nominalnim domaćinima.
Spartak je imao kolosalnu priliku u 31. minutu. Aleksandar Šćekić nagazio je Nemanju Glavčića u kaznenom prostoru gostiju i sudija Vasić je bez dvoumljenja pokazao na bijelu tačku.

Bojan Čečarić je šutirao u desni ugao golmana Vladimira Stojkovića, koji ga je pročitao i zaustavio njegov udarac.
Spartak je tražio i penal pet minuta kasnije, nakon duela Stojkovića i Tekijaškog. Situacija je bila konfuzna, kontakta je bilo, i sudija je morao ili da svira novi jedanaesterac za Spartak ili kontrafaul, ali je pištaljka Vasića ostala nijema. Ipak, kasnije je ustanovljeno da je Tekijaški bio u ofsajdu.

Do kraja poluvremena pokušao je i Denković, ali se na odmor otišlo sa neriješenim rezultatom 0:0.
U nastavku je Partizan krenuo ofanzivnije. Miletić je imao priliku u 50. minutu. Šutirao je iskosa sa desne strane, ali je Ostojić još jedanput bio na mjestu.

Crno-bijeli su sve jače pritiskali, a nakon centrašuta Zakarića u 61. minutu Gomeš je zakasnio da sprovede loptu u mrežu. U padu je loše zahvatio glavom. Potom je Janković uputio nezgodan udarac desnom nogom sa ivice šesnaesterca, ali je lopta protutnjala pored gola.

Nakon odložene lopte Nikolića, Pantić je oprobao udarac lijevom nogom u 74. minutu, ali je šutirao preko gola. Šest minuta kasnije Gomeš je poslao pas ka Zakariću, koji je ušao u kazneni prostor i šutirao preko gola.

Vrijeme je prolazilo, a igrači Partizana su postajali sve nervozniji. Nakon velike gužve u šenastercu Spartaka, Miletić je poslao loptu nebu pod oblake četiri minuta prije kraja.

Umalo Spartak nije došao do pobjede, kada se Dunđerski našao sam ispred Stojkovića, koji je još jedanput sjajno reagovao.

Do kraja nije bilo promjene. Partizan sada zaostaje devet bodova za vodećom Crvenom zvezdom, a Spartak je upisao važan bod na svoj konto.