Petrović debitovao remijem na klupi Iraka

Sjajno!

0

Remi za Željka Petrovića na debiju u ulozi selektora Iraka.

Selekcija crnogorskog stručnjaka odigrala je 1:1 sa Omanom, na startu Arapskog kupa u Dohi.

Irak je od 68. minuta imao igrača manje (isključen Kasim), a od 78. je gubio nakon gola Jahieija iz penala.

,,Lavovi Mesopotamije“ bili su na pragu poraza, ali stigli su do izjednačenja u osmom minutu nadoknade – pogotkom sa bijele tačke.

Egalu je prethodila mala drama.

Jedanaesterac za Irak promašio je Ajman Husein, ali je penal morao da se ponovi, jer je golman Omana bio sa obje noge van gol-linije.

Petrović je ušao na teren i odredio promjenu izvođača – povjerenje je ukazao debitantu Hasanu Abdulkarimu, a mladi fudbaler bio precizan.

Irak je u grupi A, sa domaćim Katarom koji je na premijeri savladao Bahrein – 1:0.

Petrović je reprezentaciju Iraka preuzeo prije nekoliko dana nakon odlaska Dika Advokata kojem je bio asistent.