Petrović srušio Borac u Banja Luci

1

U uzbudljivom derbiju 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, ekipa Zrinjskog iz Mostara, pod vodstvom našeg trenera Željka Petrovića, uspjela je ostvariti značajnu pobjedu na gostovanju protiv Borca iz Banja Luke, rezultatom 1:2.

Utakmica je bila napeta i puna očekivanja, s obzirom na to da su se sastale dvije vodeće ekipe na tabeli. Zrinjski je pokazao karakter i odlučnost, prelomivši utakmicu u svoju korist zahvaljujući golovima Ramića u 38. minutu i Kiša u 51. minutu, dok je domaća ekipa Borca uspjela smanjiti zaostatak tek u završnici meča golom Čelića u 90. minutu.

Ovom pobjedom, Zrinjski je uspio smanjiti razliku u bodovima između sebe i lidera prvenstva, Borca, koji i dalje zauzima prvo mjesto na tabeli sa 58 bodova, dok Zrinjski čvrsto drži drugu poziciju sa 49 bodova. Meč je bio posebno značajan za našeg Vasilija Terzića, koji je ušao u igru za Borac u 61. minutu, dodavši dodatnu dimenziju igri svog tima.

Uprkos porazu, Borac ostaje na vrhu tabele, ali Zrinjski je pokazao da je spreman boriti se za sam vrh do samog kraja prvenstva. Ovaj rezultat dodatno začinjava borbu za titulu prvaka Bosne i Hercegovine, nagovještavajući uzbudljivu završnicu sezone. Trener Željko Petrović sa svojim timom sigurno već razmišlja o narednim izazovima, dok će Borac morati da analizira ovaj poraz i pripremi se za teške utakmice koje dolaze.