PL: Lester iznenadio Totenhem

0

Lester – Totenhem 2:1 (0:1)
Pereira 70′, Medison 85′ – Kejn 29′

U prvoj utakmici subotnjeg programa 6. kola Premijer lige Lester je poslije preokreta došao do pobjede nad Totenhemom.

Sparsi u drugoj uzastopnoj utakmici nisu uspjeli da sačuvaju prednost. U srijedu su ispustili vođstvo od 2:0 protiv Olimpijakosa, ali su osvojili bod u Ligi šampiona, a danas su ostali bez ičega.

U 15. minutu poništen je gol Lestera zbog ofsajda u začetku akcije i bila je to najava da će VAR imati bitnu ulogu na King Pauer stadionu.

Totenhem se trgao posle slabijeg početka i u 29. minutu došao do vođstva, zahvaljujući nevjerovatnoj snalažljivosti i upornosti Harija Kejna, koji je u padu, sa zemlje prevario Šmajhela.

Sparsi su u 65. minutu poveli sa 2:0, ali ih je ubrzo rastužio VAR. Poslije pregleda snimka, ustanovljeno je da je Son bio u ofsajdu, bukvalno su milimetri odlučivali i umjesto sigurnog vođstva Totenhema, Lester je ponovo bio u igri.

Pet minuta kasnije „lisice“ stižu do izjednačenja, na asistenciju Vardija, Pereira je zatresao mrežu gostiju. Završni udarac Totenhemu zadao je Džejms Medison, odličnim udaracem sa 25 metara, mada je Gazaniga mogao bolje da interveniše.

16:00 Barnli – Norič
16:00 Everton – Šefild Junajted
16:00 Mančester Siti – Votford
18:30 Njukasl – Brajton