Ples u drevnom gradu: Ogromno zadovoljstvo!

0

Prolaz u polufinale, evrogol Velizara Janketića, pogodak sa malog fudbala Miloša Raičkovića, sjajne dvije egzekucije Aleksandra Vujačića, premijerni pogodak 17-godišnjeg Lazara Mijovića i kao šlag na torti – prvi meč u seniorskoj konkurenciji i pogodak na debiju 16-godišnjeg Viktora Đukanovića.

Budućnost je u 1/4 finalu Kupa Crne Gore demolirala Bokelj sa 6:0 u Kotoru, dokazala je razliku u klasi u odnosu na drugoligaški sastav iz drevnog grada, a šef stručnog štaba Mladen Milinković je definitivno proširio igrački kadar.

Prije utakmice smo bili favoriti, očekivali smo pobjedu i prolaz dalje, ali nismo očekivali ovako ubjedljiv rezultat“, rekao je Milinković poslije jedne od najubjedljivih pobjeda u samostalnoj Crnoj Gori.

Rezultat je potvrda da su momci meč shvatili ozbiljno, a otvorio se i prostor da pružimo šansu nekim igračima koji nisu mnogo igrali, kao i klincima iz kadetske selekcije. Treba da budemo zadovoljni, jer smo dali lijepe golove i kombinovali smo dobro“.

“Plavi“ su utakmicu počeli u sastavu Dragojević – Milić, Ćuković, Babić, Vučić – Đuričković, Raičković – Mijović, Janketić, Božović – Vujačić, odmah su nametnuli svoj ritam stavivši do znanja domaćinu da se neće mnogo pitati pod Vrmcem. Raičković je u 3. minutu u stilu pravog plejmejkera preko odbrane upecao Draška Božovića, kapiten se dobro snašao u prijemu, pokušao je da prebaci golmana, ali je naišao na blokadu.

Narednih desetak minuta smo držali loptu, bili sigurni u pasu, a onda je Rai još jednom izmislio šansu za Draška – Božović je iskosa šutirao, ali ponovo se golman “bokelja“ istakao. “Treća sreća“ je donijela gol -Janketić je u 19. minutu postigao evrogol sa dvadesetak metara, a prvi pogodak u plavu dresu nakon ljetošnjeg povratka u matični klub će mu sigurno značiti što se tiče samopouzdanja.

Na novu egzekuciju smo čekali samo tri minuta – Aleksandar Vujačić je glavom, praktično sa zemlje, poslao “bubamaru“ u nebranjenu mrežu sa par metara nakon centaršuta Marka Vučića. A kada je u 25. sviran penal nad agilnim Janketićem – bilo je jasno da bi gol za 3:0 označio definitivni kraj utakmice.

Božović kao kapiten i kao prvi izvođač penala je prepustio loptu talentovanom Mijoviću, Lazaru je golman Kotorana odbranio jedanaesterac, ali je on poslije odbitka zakucao gol za 3:0. Međutim, plavi momci su nastavili u sličnom ritmu, pa je poslije sporne situacije u 34. minutu (Bokelj tražio penal, nakon što je Ćuković izblokirao Bakića) 120 sekundi kasnije stigao – novi gol. Pogodak iz udžbenika.

Božović je u 36. minutu vidio što niko nije – Raičkovića kako se ubacuje iz drugog plana – “odužio“ mu se za dvije asistencije sa početka meča, a Rai je špicem sa lijeve strane poslao “bubamaru“ u donji lijevi ugao golmana Karadžića za svoj četvrti ovosezonski pogodak. Do kraja poluvremena vidjeli smo egzebiciju momaka koji su učestvovali u golu za 4:0, te pokušaj glavom Anta Babića nakon kornera.

Na početku drugog dijela ušli su rezervni golman Đorđije Pavličić koji je upisao svoj drugi nastup u zvaničnim utakmicama, Vasilije Terzić sa kapitenskom trakom oko ruke i napadač Panajotis Moraitis, a izašli su Dragojević, Raičković i Božović, pa je Budućnost prešla na formaciju 4-4-2, s tim da je Vujačić imao dosta više obaveza u odbrani. I plavi su nastavili da ređaju šanse – Janketić je još jednom oprobao šut (53. minut), a onda je pogodio u glavu Moraitisa kome je “jedinica“ Bokelja odbranila dobar pokušaj.

Terzić je u istom minutu (54) iz kornera pronašao Vujačića, ali je Vuja nogom bio neprecizan, da bi se u 60. minutu sam postarao za svoj četvrti gol na posljednje tri utakmice – oteo je loptu protivničkom defanzivcu, zagradio ga je i oslobodio ga se, a onda je prevario Karadžića.

Samo minut kasnije, Milinković je u vatru ubacio kadete, 16-godišnjeg Damjana Dakića (ušao umjesto Ćukovića) koji je upisao svoj drugi nastup za plave i debitanta Viktora Đukanovića (ušao umjesto Vujačića), vratio formaciju na 4-2-3-1, promiješao malo karte…

I jedan i drugi klinac iz Omladinske škole je ostavio sjajan utisak, a posebno vihorni Viktor koji je na svom prvom meču postigao debitantski gol – lijepo je primio loptu u 84. minutu, prebacio je sa jače desne na slabiju lijevu u trku i poentirao kao da mu nije slabija.

Đukanović je imao tu sreću da postigne gol, a Dakiću je ovo druga utakmica nakon što je debitovao protiv Rudara takođe u Kupu. Bas treba da budemo zadovoljni i rezultatom i igrom, kao i odnosom igrača prema igri – i mlađih i starijih“, poručio je Milinković.

Bokelj je pokušavao, ali nije imao ni daha, niti je stvorio bilo kakvu ozbiljniju priliku…