Pobjeda Crne Gore

0

Ženska omladinska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjakinje iz Moldavije rezultatom 3:0 u meču trećeg kola UEFA razvojnog turnira koji se održava u Bugarskoj.

Naša selekcija odigrala je odlično prvo poluvrijeme, stekla dva gola prednosti i imala nekoliko izglednih prilika da poveća prednost. Nastavak je donio još jedan pogodak i nekoliko dobrih akcija u režiji izabranica Derviša Hadžiosmanovića, pa je pobjeda u trećem duelu na turniru upisana više nego zasluženo.

Omladinske reprezentativke Crne Gore do prednosti su došle zahvljaujuči Jeleni Vujadinović koja je u 11. minutu odlično šutirala sa dvadesetak metara i pogodila mrežu rivala. Prednost našeg tima duplirala je Aleksandra Popović u 26. minutu udarcem glavom nakon odličnog centaršuta Jovane Brašnjo sa lijeve strane.

Konačan rezultat susreta postavila je Andrea Vučić u 69. minutu koja je iskoristila veliku grešku protivničkog golmana i poslala loptu u nebranjenu mrežu.

– Prvo poluvrijeme odigrali smo odlično, vršili veliki pritisak i konstantno napadali gol protivnika. Ofanziva je rezultirala sa dva postignuta pogotka ali i još nekoliko veoma izglednih prilika da uvećamo prednost. U nastavku smo ukazali šansu djevojkama koje su u prva dva susreta imale manju minutažu i one su u potpunosti opravdale povjerenje. Uspjeli smo da postignemo još jedan pogodak i zasluženo upisali tri boda. Ostaje nam malo vremena da oporavimo ekipu i pripremimo se za duel sa Rumunijom koji se igra već sjutra u jutarnjim časovima.

U posljednjem kolu turnira, koje je na programu u ponedjeljak, naša selekcija će odmjeriti snage sa Rumunijom.

Crna Gora – Moldavija 3:0