Pobjeda Crne Gore

0

Drugi prijateljski susret omladinskih reprezentacija Luksembruga i Crne Gore završen je pobjedom naše selekcije rezultatom 2:1.

Izabranici Aleksandra Miljenovića odigrali su još jedan dobar meč i nakon remija u prvom duelu upisali potpuno zaslužen trijumf.

Kao i u prvom susretu naša selekcija imala je više od igre i nekoliko odličnih prilika pred golom domaćih, od kojih je prva viđena u 25. minutu kada je golman Jiang krajnjim naporom u korner odbio loptu nakon udarca Krnića sa 20 metara.

Devet minuta kasnije Burzanović je izveo prekid, pronašao Drinčića koji je glavom odigrao povratnu loptu za Krnića. Vezista našeg tima preciznim udarcem sa osam metara poslao je loptu iza leđa golmana Luksemburga.

Naša selekcija na odmor je otišla sa dva gola prednosti pošto je u posljednjem minutu prvog dijela Burzanović na maestralan način zatresao mrežu protivnika – kapiten „sokola“ mrežu Jianga zatresao je lob udarcem sa više od 30 metara.

Domaća selekcija odgovorila je na početku drugog dijela preko Klajna koji je u 54. minutu zatresao mrežu Mrvaljevića udarcem sa desetak metara.

Do kraja susreta Miljenovićevi izabranici imali su priliku da upišu ubjedljiviji trijumf ali je Hadžiosmanović u 79. minutu nakon odlične akcije šutirao sa deset metara i poslao loptu pored stative.

– Bila je izuzetno teška utakmica koja ni najmanje nije ličila na prijateljski meč. Luksembrug je izvanredno pripremljena ekipa, bili su jako agresivni, u pojedinim trenucima i grubi, tako da smo imali i nekoliko povreda. Imali smo i danas dobru pas igru i vođstvo od dva gola, ali smo napravili jednu slabu reakciju i primili gol. Posle primljenog gola došlo je do male nesigurnosti ali smo se brzo konsolidovali. Ova pobjeda je značajna i iz razloga što je ovo posljednja utakmica pred kvalifikacije, rekao je Miljenović.

Luksemburg – Crna Gora 1:2