Pobjeda Partizana sa crnogorskim potpisom (VIDEO)

Čukarički – Partizan 0:2 (0:1)

Šćekić 1’, Vujačić 80′

Čukarički: Petrović – Stevanović, Šapić, Drezgić, Kamenović – Docić, Mijailović (od 82′ Rakonjac) – Pantić (od 75′ Čolović), Kovač (od 75′ Ergelaš), Savić (od 59’ Kajević)– Jovanović (od 82′ Vidosavljević)

Partizan: Stojković – Miljković, S. Marković, Vujačić, Urošević – Zdjelar (od 59’ Suma), Šćekić – Jojić, Natho(od 59’ Lutovac), Jović (od 59’ L. Marković) – Holender (od 75′ Štulić)

Fudbaleri Partizana pobijedili su ekipu Čukaričkog rezultatom 2:0 u okviru 36. kola Superlige Srbije.

Ekipa Aleksandra Stanojevića je povela već posle 20 sekundi. Urošević je centrirao, a Šćekić glavom zatresao mrežu za 1:0.

Nastavila se inicijativa crno-bijelih, ovoga puta iz prekida, međutim Vujačić je šutirao preko gola. Priprijetili su i domaći preko Pantića, nekadašnjeg fudbalera ,,parnog valjka”, ali šut izblokiran. U 14. minutu Kovač je šutirao, ali Maković je intervenisao i ispucao loptu van kaznenog prostora. Partizan je sve teže dolazio do lopte, a Čuka je dolazila do sve ozbiljnijih šansi. Crno-bijeli su se ponovo našli u prilici, Natho je šutirao sa desetak metara, ali lopta je pogodila Jovića.

U 29. minutu sudija Lukić je dodijelio prvi žuti karton. Opomenut je Nemanja Jović zbog oštrog starta nad Miladinom Stevanovićem.

Prvih pola sata igre prošlo je bez ijedne opasnosti po gol Vladimira Stojkovića. Do kraja nije bilo značajnih šansi ni na jednoj strani. Gledalo se ne toliko atraktivno prvo poluvrijeme na Banovom brdu.

,,Brđani”  su imali slobodan udarac sa 18 metara, međutim Pantić koji je šutirao je izblokiran. Zdjelar je nedugo zatim napravio faul, Docić šutirao preko živog zida, ali bez uspjeha. Lopta je završila kod Stojkovića.

Poslije sat vremena igre načinjene su izmjene na obije strane. Stanojević je uveo Sumu, Lazara Markovića i Lutovca, a teren su napustili Zdjelar, Jović i Natho. U domaćem timu Kajević je zamijenio Savića.

Tri minuta nakon ulaska u igru Marković je dobio žuti karton zbog prigovora, zbog dosuđenog faula.

Najozbiljniju šansu na meču Čukarički je imao preko Stevanovića, koji je nekim čudom promašio gol crno-bijelih iz zicera.

Još izmjena… U Čukaričkom Čolović je zamijenio Pantića, a Ergelaš Kovača, dok je za Partizan ušao Štulić, a teren napustio Holender.

Partizan je prijetio kontranapadima, ali svakako da se vidjelo da Takuma Asano, koji je nedavno napustio tim, nedostaje.

Poslije prvog kornera za Partizan u 80. minutu, lopta se odbila, ali je dočekao Marković koji je uputio centaršut za Vujačića, a naš reprezentativac je glavom zatresao za 2:0.

U 82. minutu Vidosavljević i Rakonjac ušli su umjesto Jovanovića i Mijailovića u timu Čukaričkog.

Do kraja Partizan je imao još nekoliko šansi, ali rezultat se nije mijenjao.