Pobjeda u pravo vrijeme!

0

Posljednji izazov uoči junskog nastupa u UEFA Ligi nacija, ,,hrabri sokoli“ riješili su minimalnim trijumfom nad Grčkom.

Izabranici Miodraga Radulovića pružili su veoma dobru i zrelu partiju, tokom svih 90 minuta imali kontrolu utakmice, u kojoj su mogli i ubjedljivije da slave.

Povrh svega toga, selektor Radulović je dao priliku još četvorici debitanata – Nikoli Krstoviću, Nikoli Janjiću, Marku Rakonjcu i Meldinu Dreškoviću.

Sinoćnji meč na Gradskom stadionu pamtiće će i Milutin Osmajić, koji je svojim prvim golom u dresu reprezentacije Crne Gore riješio pitanje pobjednika.

Upravo je Osmajić imao i prvu veliku šansu na utakmici. U 15. minutu Stevan Jovetić je poslao fantastičan pas za Osmajića, kojeg je u posljednjem trenutku izblokirao Konstantinos Mavropanos.

Sedam minuta kasnije Krstović je pogodio stativu pri pokušaju centaršuta, a zatim je Jovetić loše reagovao na odbijenu loptu. Ubrzo je viđena još jedna situacija pred golom gostiju, ali je lopta Krstovića za Jovetića bila zamalo neprecizna.

Golman Grčke Odiseas Vlahomidos istakao se sjajnom paradom u 30. minutu, kada je zaustavio odličan šut Jovetića iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Minut nakon toga, Osmajić je šutirao sa oko 15 metara, međutim, Vlahomidos je ponovo bio siguran.

Uslijedio je nešto mirniji dio utakmice što se tiče šansi, a sljedeću prvu veliku Crna Gora je pretvorila u pogodak. U 60. minutu Novica Eraković je ukrao loptu, zatim dao odličan pas za Osmajića, koji je rutinski pogodio za 1:0 ,,sokola“.

Prvu šansu na meču Grčka je imala tek u 67. minutu, kada je glavom pokušao Jorgos Jakumakis, ali je lopta završila pored gola. Odmah zatim Crna Gora je mogla da udvostruči prednost – Žarko Tomašević je nakon kornera šutirao, ali je golman gostiju još jednom odlično reagovao.

U posljednjim trenucima utakmice gosti su imali šansu preko Dimitrisa Pelkasa, koji je šutirao pored stative.

,,Sokoli“ se sada okreću takmičarskim obavezama – početkom juna startuje Liga nacija, u kojoj će naša selekcija igrati sa Finskom, Bosnom i Hercegovinom i Rumunijom.