Poraz Crne Gore

1

Nakon trijumfa prije dva dana, naša mlađa kadetska reprezentacija poražena je danas od Bosne i Hercegovine – 2:0.

Izabranici Radovana Kavaje nijesu bili konkretni u ofanzivi, dok je protivnik znao da iskoristi skoro sve svoje šanse. Međutim, nije prvu i najveću – jedanaesterac koji je u peto minutu izveo Ensar Mušić odbranio je Uroš Ilinčić.

U 21. minutu Ilinčić je ipak kapitulirao. Nakon greške ,,sokola“ na sredini terena, loptu je dobio Vuk Ćorić i rutinski završio akciju za vođstvo gostiju.

Uslijedio je mirniji period igre, tokom kojeg je Bosna i Hercegovina bila nešto opasnija. Najbolju šansu za izjednačenje Crna Gora je propustila u 67. minutu, kada je Nikola Balević šutirao preko gola iz slobodnog udarca sa 20 metara iskosa.

Samo minut kasnije, pitanje pobjednika je bilo riješeno. Faris Dževahirić se izborio za loptu, a onda savladao Ilinčića udarcem sa desetak metara.

– Nakon još jedne odigrane utakmice sa Bosnom i Hercegovinom, ostao sam pri procjeni da je pred nama dosta posla, kao i prostora za napredak. Da bismo dostigli određeni takmičarski nivo i pobjeđivali ekipe koje su kvalitetnije od nas, moramo raditi na mnogim segmentima igre. Nadam se da ćemo uspjeti u tome na narednim okupljanjima, istakao je selektor Kavaja.

CRNA GORA – BOSNA I HERCEGOVINA 0:2