Poraz Crne Gore

0

Prvi prijateljski meč kadetski selekcija Danske i Crne Gore koji je sinoć odigran u Nakskovu završen je pobjedom domaćina rezultatom 2:0.

Domaćin je u većem dijelu današnjeg susreta nametnuo svoj tempo igre, pogotovo tokom prvih prvih 45. minuta, kada naši kadeti nisu uspjeli da trkački i u duelima na pravi način odgovore protivniku. Izabranici Per Holma iskoristili su nadmoć na terenu da na odmor odu sa golom prednosti – mrežu našeg tima zatresao je Viktor Jensen u 20. minutu nakon što odigrao dva dupla pasa sa Oliverom Olsenom i preciznim udarcem iskoristio ukazanu priliku.

U nastavku susreta izabranici Borisa Miličkovića odigrali su bolje, imali nekoliko pokušaja da savladaju protivničkog golamana, ali su svi udarci zaustavljeni od strane protivničke odbrane. Najbolju priliku imao je Rakonjac već u drugom miuntu nastavka, kada je nakon centaršuta Stanišića prihvatio loptu u kaznenom prostoru i a zatim je nepreciznim udarcem poslao preko gola.

U 72. minutu Danci su iskoristili momenat dekoncentracije Babića i preko Iversena došli do drugog pogotka.

– U današnjoj utakmici do izražaja je došao kvalitet Danaca koji su u prvom poluvremenu dominirali i riješili ga u svoju korist. Nijsemo uspjeli da u tom periodu pariramo u veznom redu gdje nam je domaćin napravio najviše problema. U drugom poluvremenu odigrali smo nešto bolje i uspjeli priprijetiti par puta ali upravo u tim momentima, kada smo se oslobodili pritiska i pokušali nešto više i konkretnije da uradimo, napravili smo veliku grešku u posljednjoj liniji i iz našeg posjeda primili drugi gol. Ovo je zaslužena pobjeda Danske a nama ostaje da se oporavimo i pripremimo za drugi meč koji se igra u četvrtak, rekao je selektor Miličković.

Drugi prijateljski meč kadetskih reprezentacija Danske i Crne Gore igra se u četvrtak u Nikobingu sa početkom u 17.00 časova.

Danska – Crna Gora 2:0