Poraz Crne Gore

0

Omladinska reprezetacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 u prvom prijateljskom susretu sa vršnjacima iz Slovačke koji je danas odigran u Senecu.

Izabranici Aleksandra Miljenovića odigrali su dobar meč, pogotovo u drugom pouvremenu, ali su propustili da dođu makar do izjednačenja.

Domaćin je na poluvrijeme otišao sa golom prednosti, iako su u prvom dijelu susreta izostale izgledne prilike pred oba gola. Već u sedmom minutu susreta Herc je šutirao sa više od 20 metara nakon čega je lopta zakačila jednog od naših igrača, promijenila pravac i prevarila Carevića.

Domaćin je na samom startu drugog dijela uspio da duplira prednost. Lijepu akciju kompletnog tima Slovačke preciznim udarcem sa deset metara krunisao je rezervista Sedlaček.

Tek nakon drugog pogotka domaćina naša selekcija je krenula u ozbiljnije napade ka golu protivnika, što je dalo rezultat u 52. minutu – Drinčić je dubinskom loptom pronašao Maleševića, koji je sa desne strane ubacio loptu na drugu stativu gdje se našao Miličković i preciznim udarcem sa osam metara pogodio ugao gola domaćih.

U samom finišu susreta naša selekcija pojačala je pritisak ali i pored nekoliko šansi „sokoli“ nisu uspjeli da dođu do izjednačenja.

– Bila je ovo prilično izjednačena utakmica. U prvom poluvremenu nije bilo izrazitih šansi, u većem dijelu igralo se na sredini terena. Ipak, Slovaci su uspjeli da dođu do prednosti i to pogotkom iz velike udaljenosti. U drugom polvuremenu bilo je puno više agresivnosti, trčanja i šansi na obije strane. Postignuta su i dva lijepa gola, a u samom finišu utakmice mi nijesmo uspjeli da inicijativu i pritisak koji smo napravili krunišemo golom za izjednačenje. Bila je ovo dobra provjera, sa dosta pozitivnih strana u našoj igri ali i grešaka koje treba ispravljati, rekao je Miljenović.

Isti rivali odigraće revanš meč u četvrtak u Senecu od 12 časova.

Slovačka – Crna Gora 2:1