Poraz Crne Gore od Hrvatske

0

Futsal reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije Hrvatske rezultatom 4:0 u prvom kolu turnira preliminarne runde kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koji se održava u Ukrajini.

Hrvatska je upisala zasluženu pobjedu i došla do prvih bodova u borbi za plasman na Mundijal. “Vatreni” su dobro otvorili utakmicu i poveli preko Jelovčića u sedmom minutu udarcem sa deset metara.

Naša selekcija je nakon pogotka rivala zaigrala bolje i odgovorila preko Bajovića u dva navrata puta i Sušića, ali je golman protivnika u tim situacijama bio na visini zadatka.

Pred kraj prvog dijela Marinović je bio u dobroj prlici, ali je njegov šut sa pet metara, bravuroznom intervencijom zaustavio Despotović.

U drugom dijelu igre, Hrvati su pokazali da su bolja i spremnija selekcija od naše, pa su golovima Sutona u 21. minutu, Jelovčića tri minuta kasnije i Marinovića u 31. minutu došli do pobjede.

Čestitam selekciji Hrvatske na zasluženoj pobjedi. Mi smo prvi dio igre donekle dobro parirali, imali neke izgledne situacije da postignemo golove. Nažalost nijesmo to iskoristili pa je u drugom poluvremenu snaga našeg rivala je došla izražaja. Takođe, uslijedio je i pad koncentracije naših igrača što su protivnici iskoristili da postignu još tri pogotka. Nas već sjutra očekuje teška utakmica sa Ukrajinom gdje će nam trebati mnogo truda i sreće da ostvarimo povoljan rezultat, rekao je selektor Ljesar.

Hrvatska – Crna Gora 4:0