Poraz Crne Gore u Atini

0

Devet godina nakon prve utakmice u istoriji, reprezentacija Crne Gore odmjerla je snage sa Grčkom, zemljom koja je 2004. godine uspjela da se popne na krov Evrope osvojivši prvenstvo koje je održano u Portugalu.

Meč odigran u Pireju, lučkom dijelu Atine, na stadiou Jorgos Karaiskakis riješen je u drugom dijelu susreta, kada su “heleni” došli do dva gola i trijumfa rezultatom 2:1.

U većem dijelu susreta sa nekadašnjim prvakom Starog kontinenta „sokoli“ su bili ravnopravan, u nekim momentima i bolji rival, pokušali da sprovedu u djelo zamisli selektora pa su do protivničkog kaznenog prostora dolazili kroz tečnu pas igru.

Prvo poluvijeme proteklo je bez pogodaka, iako je veiđeno nekoliko izglendih prilika pred oba gola. Prvu je, nakon klizanja Marka Simića u sedmom minutu, propustio da iskoristi Mitroglu. Napadač Benfike bio je sam na deset metara ali je izuzento slabo šutirao i omogućio našoj odbrani da otkloni opasnost. Tri minuta šansu na drugoj strani imao je Mugoša ali je naš napadač zakasnio na odličan pas Bećiraja.

„Heleni“ su zaprijetli i u 34. minutu a uglavnoj ulozi ponovo je bio Mitroglu. Korpulentni napadač dobro se izborio i izgradio poziciju za udarac sa desetak metara ali je Simić pravovremeno postavio nogu i skreno loptu u korner. Pet minuta kasnije na drugoj strani Mugoša je oprobao udarac sa dvadesetak metara i uspio da izbori korner za naš tim.

Nakon osam minuta igre domaćin je došao do prednosti prelijepim pogotkom Cavelasa iz slobodnog udarca sa dvadeset metara kojem je prethodio prekršaj Tomaševića nad Fortunisom.

Odgovor „sokola“ bio je munjevit i došao je od strane Tomaševića – naš lijevi bek nadviso je sve u kaznenom prostoru nakon kornera Vukčevića i postigao drugi pogodak u dresu reprezentacije. Nedugo nakon izjednačenja naša selekcija mogla je i do potpunog preokreta da je Mugoša bolje šutirao sa ivice kaznenog prostora.

U 63. minutu „Heleni“ su došli do novog vođsta, preko Karelisa koji je plasirao loptu i desni donji ugao Mijatovićevog gola. Dva minuta kasnije Mugoša je umalo donio izjednačnje našem timu – lopta je nakon njegovog udarca završila tik pored stative gola koji je čuvao Karnezis.

Dobar pokušaj imao je i Elsad Zverotić u 78. minutu ali je Karnezis uspio da reaguje i odbije loptu, što je ujedno bila i posljednja prilika za naš tim da dođe do izjednačenja.

U prvom meču Ljubiše Tumbakovića na mjestu selektora, priliku da upišu debitantski nastup u dresu najdražih boja od prvog minut utakmice dobio je Aleksandar Šćekić, dok su u nastavku prve minute za „hrabre sokole“ upisao je još i Filip Raičević koji je u drugom dijelu zamijenio Stefana Mugošu.

Naredni meč naša najbolja selekcija odigraće 29. marta na Gradskom stadionu u Podgorici protiv reprezntacije Bjelorusije.

Grčka – Crna Gora 2:1