Poraz Crne Gore u kvalifikacijama

0

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je od Republike Irske u okviru četvrtog kola grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine.

Gošće su slavile sa 3:0, sa dva gola postignuta u posljednjih desetak minuta, kada je naša selekcija imala igračicu manje.

Meč na stadionu pod Malim brdom u Petrovcu počeo je sa dvije veoma dobre prilike Crne Gore. U prvom minutu Jelena Karličić se našla u šansi, ali je slabo šutirala sa petnaestak metara iskosa.

U još boljoj situaciji bila je Armisa Kuč deset minuta kasnije, kada je bila sama ispred protivničkog golmana, ali je odlučila prerano da šutira i loptu pošalje malo pored gola.

Dva minuta kasnije stigla je kazna – Irska, poznata po odličnom izvođenju prekida, povela je preko Dajane Koldvel, koja je loptu zakucala u mrežu sa par metara poslije gužve u šesnaestercu domaćina.

Taj gol nije previše poremetio našu ekipu, koja nije dozvolila da protivnik dominira terenom. Međutim, isključenje Darije Đukić u 68. minutu zbog drugog žutog kartona uticalo je na naš tim.

Irkinje su to iskoristile i preko Kejti Mekejb i Ejn O’Saliven u 83. i 85. minutu.

Crna Gora ostaje na posljednjem mjestu grupe I, u kojoj će u sljedećoj rundi dočekati Ukrajinu 10. aprila.

CRNA GORA – REPUBLIKA IRSKA 0:3