Poraz Crne Gore

0

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je u četvrtom  meču kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo od reprezentacije Republike Irske rezultatom 5:0.

U duelu sa daleko iskusnijim i spremnijim protivnikom izabranice Derviša Hadžiosmanovića imale su svoje šanse, na momente bile na istom nivou igre sa rivalo ali ipak nije bilo mjesta za iznenađenje, pa su Irkinje došle do pobjede.

Prvu priliku na meču imala je naša selekcija preko Armise Kuč već u prvom minutu, ali je odbrana protivnika reagovala na vrijeme i spriječila da se zatrese mreža. Odgovor Irkinja došao je dva minuta kasnije – ukazanu priliku nakon centaršuta sa lijeve strane iskoristil je Kvin i udarcem glavom sa par metara matirala Jovanu Bajčetić.

Gošće su duplirale prednost u 24. minutu preko O’Gorman koja je mrežu našeg tima zatresla udarcem sa deset metara nakon kornera i odbijene lopte, da bi dva minuta kasnije Litldžon loptu sa bijele tačke poslala u donji desni ugao gola koji je čuvala Bajčetić.

U nastavku susreta Jovana Bajčetić je uspjela da sa nekoliko dobrih intervencija osujeti dobre pokušaje Irkinja. Ipak, u 73. minutu nije imala odgovor na udarac Deniz O’Saliven sa sedam metara iskosa sa desne strane.

U 82. minutu Slađana Bulatović je imala veliku priliku da postigne pogodak za naš tim ali je Birne fenomenalno intervenisala i spijelčila siguran pogodak. Irkinje su ponovo nakon dva minuta igre uspjele da odgovore i dođu do novog pogotka preko Stefani Roč, čime je postavila končan rezultat susreta.

Crna Gora – Republika Irska 0:5

Petrovac, Stadion pod Malim brdom.

Sudija: Dimitrina Milkova (Bugarska).

0:1 – Kvin 3′, 0:2 – O’Gorman 24′, 0:3 – Litldžon (p) 26′, 0:4 – D. O’Saliven 73′, 0:5 – Roč 84′