POSLE PENAL RULETA: Gruzija je na EP!

0

Fudbaleri Gruzije, plasirali su se na Evropsko prvenstvo. Nakon 0:0 u finalu baraža, savladali su Grčku na penale. Tako će prvi put u istoriji igrati na kontinentalnom šampionatu. Heleni su ga osvojili prije tačno 20 godina.

Prvo poluvreme ovog mini finala se završilo bez golova. Posjed je bio na strani Grčke.

Ipak, Gruzija je imala pet šuteva ka golu. Grci nijedan u okvir za prvih 45. minuta.

Potom su Heleni dodali gas u drugom dijelu sa posjedom. Preokrenuli i situaciju sa šutevima. Nakon drugih 45. minuta, nijedan tim nije uputio udarac ka okviru gola svjedočeći veoma tvrdoj utakmici.

Ništa novo nije viđeno ni u prvom produžetku. Ni u drugom. Utakmica je riješena nakon jedanaesteraca.

Promašaj Jakumakisa, koštao je bivše šampione Evrope plasmana na ovogodišnje takmičenje.

Tako će selekcija Gruzije u grupi na EP biti sa Turskom, Portugalom i Češkom.