Posrćanje se nastavlja: Cetinje slavilo nad Lovćenom 3:0!

1

Fudbaleri ”Cetinja” savladali su ”Lovćen” u meču sedmog kola takmičenja u Južnoj regiji – 3:0 (2:0).

Prvi takmičarski gradski derbi, nakon dvije i po godine, odigran je nažalost u okviru najnižeg ranga crnogorskog fudbalskog nadmetanja.

U 17. po redu međusobnom duelu, bolje je bilo ”Cetinje” koje je bez većih problema stiglo no novih bodova.

Mlađi cetinjski tim od starta je bio bolji rival, a svoju terensku inicijativu krunisao je već u 12. minutu.

Nikola Perović je asistirao Jovanu Kaluđeroviću kome nije bilo teško da savlada Dražena Stanojevića.

”Cetinje” je nastavilo sa boljom igrom i nakon vodećeg gola. U 32. minutu, nominalni gost, stigao je do 2:0. Strijelac je bio ponovo isti – Kaluđerović.

Već početkom nastavka, ”Cetinje” je riješilo pitanje pobjednika. Nakon loše procjene posljednje linije i golmana ”Lovćena”, pogodio je Nikola Perović.

Tek nakon trećeg primljenog gola, fudbaleri najstarijeg crnogorskog fudbalskog kluba zaigrali su nešto bolje.

Imao je ”Lovćen” par izuzetno dobrih prilika da bar ublaži poraz, ali precizni nijesu bili Vladan Kaluđerović, Marko Vukotić i Nikola Peraš.

Inače, derbi je protekao u mirnoj i sportskoj atmosferi, a sudija Braunović pokazao je samo jedan žuti karton (Petričevič, Cetinje).

U narednom kolu ”Lovćen” će gostovati ”Budvi”, dok će ”Cetinje” ugostiti ”Slogu” iz Radovića.

Lovćen – Cetinje 0:3 (0:2)

Pomoćni stadion Obilića poljana. Sudija: Stevan Braunović (Igalo).

0:1 – Kaluđerović 12′
0:2 – Kaluđerović 32′
0:3 – Perović 48′

LOVĆEN: Stanojević, M. Kaluđerović, Vujović, N. Vukotić, Vulović, Popović (Mudreša), Tatar, M. Vukotić (Lalić), M. Ražnatović (Peraš), V. Kaluđerović, Zadrima (P. Ražnatović).

CETINJE: Bauković (Nikčević), M. Marković, Tatar, Ćetković (Šoć), Batrićević (Jabučanin), Hočko, Kaluđerović, Vukadinović (Borozan), Perović, Petričević (V. Marković), Džaković.