Povratak Mihajlovića, pobjeda Atalante i po bod za Rimljane

0

U prvoj nedjeljnoj utakmici Fiorentina je golom Milenkovića pobijedila Udineze, a u terminu od 15 časova odigrane su još tri utakmice u Seriji A.

Sigurna je bila Atalanta, koja je na svom terenu pobijedila novajliju Leće sa 3:1 i tako se malo iskupila za poraz od Šahtjora u Ligi šampiona. Zapata i Alehandro Gomez su pogodili u prvom, a Gosens u drugom poluvremenu za domaćina. Poraz Lećea ublažio je Lućioni u finišu.

Uzbudljivo je bilo u Bolonji, gdje je u centru pažnje ponovo bio Siniša Mihajlovićč koji se vratio na klupu. I pored borbe sa teškom bolešću, srpski stručnjak je odlučio da predvodi Bolonju protiv Lacija i doživio ovacije na stadionu „Renato Dalara“. Utakmica je bila dramatična, a okončana je remijem. Krejči i Palasio su pogađali za Bolonju, dok je Imobile postigao dva gola za Lacio.

Svi golovi su postignuti u prvom poluvremenu, a u nastavku je poništen gol domaćina nakon reakcije iz VAR sobe. Mogao je i Lacio do pobjede, ali je Korea promašio penal u 88. minutu. Bila su i dva crvena kartona, za Lukasa Leivu iz Lacija i Medela iz Bolonje.

Roma nije uspjela da pobijedi Kaljari na Olimpiku. Tim sa Sardinije poveo je sa bijele tačke preko Žoao Pedra, da bi „vučica“ izjednačila autogolom Ćepitelija. U sudijskoj nadoknadi meča poništen je gol domaćinu, koji je izazvao mnogo kontroverzi.