Poznat epilog meča Budućnost-Zeta

0

Komisija za takmičenje Fudbalskog saveza Crne Gore na sjednici održanoj 19.10.2020. godine u Podgorici donijela je Odluku o registraciji utakmice 9. kola Telekom 1. CFL između FK „Budućnost“ – FK „Zeta“ službenim rezultatom 3:0 u korist FK „Budućnost“.

Utakmica 9. kola Telekom 1. CFL između FK „Budućnost“ – FK „Zeta“ odigrana je 17.10.2020. godine i prekinuta je u 79. minutu pri rezultatu 1:0.

U 78. minutu sudija utakmice isključio je iz igre Srđana Krstovića, igrača FK „Zeta“, zbog udaranja protivničkog igrača laktom u predjelu glave. Nakon isljučenja pomenutog igrača došlo je do negodovanja gostujućih igrača. U protestima na sudijsku odluku najviše se isticao Mijat Lambulić, igrač FK „Zeta“, zbog čega je glavni sudija utakmice i njemu pokazao crveni karton, nakon čega su svi igrači napustili teren i otišlli u svlačionicu.

Službena lica utakmice sačekala su određeno vrijeme a pošto se igrači FK „Zeta“ nisu vratili na teren glavni sudija je prekinuo utakmicu.

Iz gore navedenog jasno je da je FK „Zeta“ odgovorna za prekid utakmice zbog povrede člana 52 Pravilnika o fudbalskim takmičenjima FSCG, pa je odlučeno kao u dispozitivu ove odluke.

Komisija za takmičenje proslijedila je predmet Disciplinskoj komisiji FSCG na dalje odlučivanje.