Poznati su svi učesnici osmine finala Lige šampiona.

0

Ekipama Dortmunda, Atletika, Barselone, Totenhema, PSŽ-a, Liverpula, Porta i Šalkea, večeras se pridružilo preostalih osam. To su Bajern, Ajaks, Mančester Siti, Lion, Real, Roma, Juventus i Mančester Junajted.

Dakle, Engleska će imati 4 predstavnika, Španija i Njemačka po 3, Italija 2 i Francuska po 2, a Portugalija i Holandija po jednog.

Ajaks nije uspio da dođe do prvog mjesta u grupi E, mada je imao željeni rezultat u 82. minutu, zahvaljujući Dušanu Tadiću, ali je Bajern do kraja meča postigao još dva, a domaćin jedan gol. Poveli su Njemci golom Roberta Levandovskog u 13. minutu, sve do 61. to je bio aktuelan rezultat, a onda je Tadić, na odlično ubačenu loptu od strane Van Der Beka, lako pogodio mrežu. Srpski reprezentativac je postigao još jedan gol, peti u grupnoj fazi, ovog puta sa bijele tačke, na majstorski način. Malo je nedostajalo da ”kopljanici” budu pobjednici grupe, ali je Levandovski, takođe s bijele tačke, izjednačio na 2:2, a povratnik poslije povrede, Kinsli Koman, u 90. minutu doveo Bavarce u vođstvo. Ipak, Holanđani su izbjegli poraz zahvaljujući Argentincu Taljafiku, koji je pogodio u 95. minutu.

U drugoj utakmici grupe bilo je mnogo manje uzbuđenja, a Benfika je golom Grimalda iz slobodnog udarca u 88. minutu stigla do tri boda protiv AEK-a, koji je ostao jedini tim bez osvojenog boda u Ligi šampiona. Za domaće je od 30. minuta igrao Andrija Živković, dok je u timu iz Atine bio Uroš Ćosić.

Jedini meč koji je direktno odlučivao o plasmanu u osminu finala igran je u Kijevu, gdje je Šahtjor dočekao francuski Lion. Formalnom domaćinu je bio neophodan trijumf, a bili su blizu, pošto je Moraeš u 22. minutu postigao gol za ”rudare”. Ipak, majstorija Nabila Fekira u 65. minutu, donijela je ”lavovima” izjednačenje, a ujedno i drugo mjesto u grupi, pošto se rezultat, po pravoj mećavi u glavnom gradu Ukrajine, više nije mijenjao.

Pobjednik ove grupe je Mančester Siti, koji je to potvrdio trijumfom nad Hofenhajmom. Gosti su poveli iz jedanaesterca golom Kramarića. Izjednačio je u nadoknadi prvog poluvremena Liroj Sane, fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca, a isti fudbaler je golom u 71. minutu donio pobjedu ”građanima”.

Izgubio je Juventus u Bernu, pa je švajcarski tim stigao do svoje prve pobjede u elitnom takmičenju. Junak trijumfa bio je dvostruki strijelac Oaro, jednom je pogodio iz penala, u prvom, a drugi put je bio precizan sa ivice kaznenog prostora, u drugom poluvremenu. Jedino što je ”stara dama” uradila, bio je počasni gol Dibale u finišu meča.

Valensija je pobijedila Mančester Junajted na Mestalji, ali joj to nije pomoglo da nastave takmičenje u eliti. Soler je doveo ”slijepe miševe” u vođstvo, autogol nespretnog Džonsa, na staru nastavka, duplirao je prednost španskog tima, a gol utjehe postigao je Markus Rašford u 87. minutu, kada je pogodio glavom na ubacivanje Janga.