Poznati učesnici polufinala

0

Poznati učesnici polufinala Kupa Crne Gore…

Budućnost, Sutjeska, Iskra i Dečić imaće priliku da se bore za plasman u finale Kupa Crne Gore.

Aktuelni osvajač Kupa Budućnost pred svojim navijačima savladala je Rudar – 2:0. Sve je bilo riješeno u finišu prvog poluvremena. Miomir Đuričković doveo je svoj tim u vođstvo u 41. minutu, a četiri minuta kasnije Viktor Đukanović donio nedostižnu prednost domaćinu.

Sutjeska je bila ubjedljiva protiv Podgorice – 3:0. Nikšićani su poveli u 39. minutu, nakon što je Miloš Drinčić dobro reagovao nakon kornera. Podgorica je imala nekoliko situacija poslije kojih je mogla do izjednačenja u prvom poluvremenu, međutim, Sutjeska je nakon toga dodala gas.

Udvostručila je prednost u 62. minutu, poslije lijepe akcije koju je u gol pretvorio Aleksa Marušić.

Petnaestak minuta kasnije Nikšićani su riješili pitanje pobjednika preko Milivoja Raičevića, da bi konačan rezultat postavio Novica Eraković u 87. minutu.

Dečić je prošle sezone igrao u finalu Kupa, a ove je obezbijedio bar polufinale i to preko OFK Titograda – 2:0. Oba gola za Tuzane postigao je Iljir Camaj, u 53. i 79. minutu.

Ulogu favorita opravdala je i Iskra u duelu sa Igalom – 2:0. Danilovgrađani su do prednosti stigli u 30. minutu golom Gorana Milojka poslije kornera, dok je desetak minuta kasnije Šo Jamamoto obezbijedio svojoj ekipi prolazak među četiri najbolja tima u Kupu Crne Gore.