Pravda na strani Olimpika, Radonjić donio remi Marseju! (VIDEO)

0

Fudbaleri Meca i Olimpik Marseja remizirali su danas rezultatom 1:1 na stadionu ,,Sen Simforijen“ u okviru 18. kola francuske Lige 1.

Mec je još jednom pokazao da umije da namuči kvalitetnije od sebe ove sezone, a Marsej je produžio seriju utakmica bez poraza na sedam mečeva.

Očekivalo se teško gostovanje za ekipu Olimpika, što se na kraju i ispostavilo kao tačnim. Izlaskom kapitena i golmana Stiva Mandande u 31. minutu počeli su problemi po tim Andrea Viljaša-Boaša. Manje od deset minuta nakon toga, centaršut Fabijena Sentozea u gol pretvara Opa Enguen za slavlje domaćih.

Na startu drugog poluvremena priliku dobija i srpski reprezentativac Nemanja Radonjić, koji je zaigrao nešto više nego što je to obično slučaj u posljednje vreme. Međutim, nakon osam minuta u drugom dijelu, pao je Opa Enguen nakon duela sa Hirokijem Sakaijem, a sudija Delažo pokazao je na belu tačku. Gledao se video snimak veoma dugo i zaista je delovalo da će Delažo ispraviti svoju prvobitnu odluku jer je Enguen vešto pao nakon što se sam sapleo o nogu Sakaija.

Do toga nije došlo, a onda je pravda umešala prste i rezervni golman Olimpika Joan Pele odbranio je penal Musi Dijalou.

To je dodatno podiglo samopouzdanje timu sa ,,Velodroma“, a izjedančenje je stiglo u 71. minutu. Valere Žerman je poslao povratnu loptu sa desnog boka, a na nju natrčao Nemanja Radonjić i postigao gol za izjednačenje. Ponovo je srpski krilni fudbaler spasio Olimpik i tako došao do svog četvrtog gola na pet utakmica.

Imao je Radnjić u finišu još jedan dobar pokušaj da postigne pogodak, ali je njegov šut završio pored gola Ukiđe.

Ekipa Meca je na 16. poziciji sa 16 osvojenih bodova, dok je Marsej drugoplasirani sa 35.