Premijer liga: Liverpul bez greške

0

Fudbaleri Liverpula savladali su Bornmut na ,,Din roudu“ rezultatom 3:0 u meču 16. kola engleske Premijer lige.

Niz neporaženosti je produžen. Četa Jirgena Klopa je zabilježila i 33 uzastopni meč bez poraza u Premijer ligi i zahvaljujući odličnoj igri danas, takođe, sačuvala svoj gol posle 13 uzastopnih utakmica.

Povredom Nejtana Akea, počeli su problemi ekipe Edija Haua. Njegova odsutnost u odbrani je bila od velike pomoći ,,crvenima“, koji samo 15 sekundi posle izlaska Akea dolaze do vodećeg gola. Henderson je maestralno proigrao Aleksa Okslejd-Čembrlena, a ovaj donio prednost gostima. Ubrzo nakon toga, Mohamed Salah izvlači keca iz rukava i asistira Nabiju Kejti, za prvi gol Gvinejca u ovoj sezoni. Konačan rezultat postavlja Mo Salah u nastavku susreta, kada mu se Kejta revanširao za asistenciju, takođe na izvanredan način. Golu je prethodila greška Simpsona u predaji lopte.

Posle poraza od Mančester junajteda u sredu, Totenhem je iskalio bes nad Barnlijem. Ispraćen je tim Edija Haua sa pet golova iz Londona. Dva puta se u strijelce upisao Hari Kejn, a po jednom Musa Sisoko, Lukas Mura i Hjong Min Son. Osim tih pet golova, najveći utisak sa ove utakmice jeste gol Sona, koji je u 32. minutu sam povukao kontru svog tima sa dvadesetak metar od svog gola, a onda pretrčao kompletnu odbranu Barnlija i savladao Nika Poupa. Gol karijere za ovog fudbalera, a i definitivno jedan od kandidata za gol sezone.

Odigran je meč i između Votforda i Kristal Palasa i on je okončan bez golova.

Bornmut – Liverpul 0:3 (0:2)
35′ Okslejd-Čembrlen, 44′ Kejta, 54′ Salah

Totenhem – Barnli 5:0 (3:0)
4′, 54′ Kejn, 9′ Mura, 32′ Son, 74′ Sisoko

Votford – Kristal Palas 0:0