Preokret Arsenala u Kotoru

1

Utakmicama 20. kola počeo je proljećni dio sezone u 2.CFL.

Derbi kola odigran je u Kotoru, gdje je Arsenal bio bolji od domaćeg Bokelja rezultatom 3:1.

Sva četiri gola postignuta su u drugom poluvremenu, a prvi su metu pogodili Kotorani – u 62. minutu Jovan Popović je iz slobodnog udarca zatresao mrežu protivnika.

Ipak, gosti se nijesu predavali, a do izjednačenja su stigli u 68. minutu, kada je gol postigao Hulijan Montenegro. Petnaestak minuta kasnije Veljko Radenović je donio preokret Arsenalu, dok je konačan rezultat postavio Dejan Pepić u posljednjim trenucima utakmice.

Pet golova viđeno je na ,,DG areni“, u pobjedi domaće Mladosti nad Cetinjem – 3:2. Gosti su vodili od osmog minuta i gola Denija Piranića, ali je Mladost do odlaska na odmor ipak postigla dva gola, oba preko Damjana Mugoše. Na novi gol čekalo se do 81. minuta, kada je viđeno novo poravnanje i to zahvaljujući Ivanu Vasoviću. Međutim, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je u 90. Siniša Stanisavić zatresaom mrežu Cetinjanja za konačnih 3:2.

Minimalnu pobjedu upisalo je Igalo protiv posljednjeplasiranog OFK Titograda. Meč je riješen u petom minutu, pogotkom Mila Đurkovića.

U duelu Grblja i Berana nije bilo pobjednika – 1:1. Gosti su u 17. minutu poveli preko Tarika Čikića, a dvadesetak minuta kasnije Slobodan Babić donio je bod svojoj ekipi.

Duel Jedinstva i Koma nije odigran zbog loših vremenskih uslova.