Preokret Brazila, Mesi i njegova Argentina igrali bez golova

0

Nastavljene su južnoameričke kvalifikacije za Mundijal 2022. u Kataru.

Fudbalska reprezentacija Brazila je kao gost uspela da preokrene rezultat protiv Venecuele i pobedi rezultatom 3:1, dok je Argentina sa najboljim fudbalerom sveta Leom Mesijem osvojila bod u Paragvaju u meču bez golova.

Na meču u Karakasu Venecuela je prva stigla do pogotka i to u 11. minutu preko napadača Erika Ramireza. Brazilci nisu paničili, igrali su svoju igru i ubrzo su uspostavili ravnotežu, iako su na poluvreme otišli sa zaostatkom. U poslednjih 20 minuta stigao je Brazil do preokreta.

Prvo je Markinjos u 71. minutu izjednačio na 1:1, da bi pet minuta pre kraja Gabrijel Barbosa pogodio iz penala za 1:2.

Konačan ishod od 1:3 postavio je Antoni u petom minutu nadoknade na drugu asistenciju Rafinje na meču. Brazil ima svih 9 pobeda i ubedljivo su prvi u kvalifikacijama.

Argentina je ostvarila četvrti remi u meču u Asunsionu u meču u kojem nije bilo previše prilika.

Najbolje su propustili Hoakin Korea u 12. i 60. minutu, dok je i Anhel Di Marija takođe u 13. minutu mogao da zatrese mrežu, ali mu je šut izblokiran.

Urugvaj i Kolumbija igrali su bez golova, Ekvador je bio bolji od Bolivije, 3:0 (3:0), dok je Peru pobedio Čile sa 2:0 (1:0).