Preokret Crne Gore

0

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je odgovarajuću selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 2:1 u prvom od dva prijateljska duela ovih ekipa.

Jak vjetar onemogućio je igračima oba tima da prikažu ljepšu igru, ali su na pomoćnom terenu FK Budućnost ipak viđena tri gola, od toga dva u uvodnih pet minuta.

Gosti su poveli u četvrtom minutu, kada je Faris Dževahirić iskoristio nesmotrenost defantivaca Crne Gore i poslao loptu iza leđa Tomaša Đurovića.

Ipak, praktično u sljedećem napadu, ,,sokoli“ su izjednačili. Andrija Petričević dao je odličnu loptu za Vuka Vlahovića, koji se oslobodio čuvara i zatresao mrežu Bosne i Hercegovine.

Nakon tih golova, i jedna i druga ekipa usporili su u ofanzivnim zadacima, pa se na novih pogodak čekalo do 72. minuta. Tada je Luka Baštrica postigao prelijep gol iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, čime je postavio konačan rezultat.

Ova utakmica je bila prava prilika da vidimo kolike su trenutne mogućnosti igrača koji su tu, pogotovo jer smo igrali sa veoma kvalitetnom ekipom. Ipak, uslovi za igru nijesu bili najbolji, pa i to utiče na konačni utisak. Pred nama je svakako dosta posla kada je riječ o mnogim segmentima igre i nadam se da će ova reprezentacija sazrijevati u narednom periodu kroz što više utakmica i kampova, kako bismo dostigli željeni nivo igre, rekao je selektor Radovan Kavaja.

Naredni meč ove dvije reprezentacije odigraće u četvrtak 10. februara, sa početkom u 11 časova.

Crna Gora – Bosna i Hercegovina 2:1