Preokret u Đenovi, sjajne izmjene Tijaga Mote na debiju

0

Đenova – Breša 3:1 (0:1)
Agudelo 66′, Kuame 75, Pandev 78′ – Tonali 34′

Sa novim trenerom, bivšim velikim asom Tijagom Motom, krenulo je i Đenovi. Zanimljivo je da su sva tri gola za domaćina postigli fudbaleri koje je Mota uveo u igru u drugom poluvremenu.

Đenovljani su slavili prvi put posle 1. septembra, savladali su Brešu 3:1, mada su gosti dobili prvo poluvrijeme. Meč su obilježili i lijepi golovi na obije strane.

Breša je povela spektakularnim golom Tonalija u 34. minutu. On je direktno iz prekida, iskosa sa lijeve strane, sa više od 30 metara iznenadio golmana domaćih Radua. Sve do 66. minuta gosti su imali prednost, ali se tada kod gol aut linije za loptu izborio Pinamonti, uposlio Kolubijca Agudela, a ovaj pogodio pod prečku finskog golmana Joronena.

Desetak minuta kasnije fudbaler iz Obale Slonovače, Kristijan Kuame, makazicama trese mrežu za vođstvo Đenove. Tri minuta poslije drugog gola, u strijelce se upisao i treći rezervista, iskusni Makedonac Goran Pandev. I taj gol bio je pravo malo remek djelo.

Đenova je sada pretekla Brešu i ima 8 bodova na 17. mjestu, dok je Breša mjesto niže sa 7.