PRIMERA: Selta demolirala Hetafe u gostima

0

U utakmici 10. kola španske Primere, fudbaleri Selte ubedljivo su na gostujućem terenu pobedili Hetafe sa 3-0.

Selta je sve vreme utakmice držala inicijativu kroz veći posed lopte. Iako je domaći sastav dugo imao veći broj šuteva, oni koje su uputuli fudbaleri tima iz Viga su i tada bili konkretniji.

Nakon crvenog kartona Đenea u 63. minutu, i taj odnos se promenio, pa su na kraju imali 5 šuteva više (16-11), pritom mnogo više u okvir gola.

Iako je Selta bila konkretnija i u prvom poluvremenu, domaći su uspeli da odole naletima. Ipak, u roku od samo tri minuta, od 55. do 58. minuta, već je na semaforu pisalo 0-2, nakon golova glavom Santija Mine i Jaga Aspasa nakon dobre reakcije u šesnaestercu.

Čini se da su sve dileme bile razrešene nakon crvenog kartona Đenea, nakon čega je usledio novi gol Santija Mine, posle sjajnog udarca, nakon ubačene lopte Tijaga Galjarda.

U narednom kolu Selta će ugostiti Real Sosijedad, dok će Hetafe na noge Granadi.