PRIPREME: Arsenal bolji od Sutjeske

0

U pripremnoj utakmici između Arsenala iz Tivta i Sutjeske koja je odigrana na Zlatiboru rezultat je bio 2-0 u korist Arsenala.

Ekipa Arsenala nastupila je sa kombinovanim sastavom, pri čemu je jedna postava odigrala prvih 45 minuta, dok je drugo poluvrijeme bilo rezervisano za mlade igrače i igrače iz omladinskog pogona.

Prvi gol postigao je Marko Tabajica u 52. minuti utakmice. Vladimir Kaščelan je prošao kroz trojicu igrača Sutjeske s desne strane terena i dodao loptu Matiji Kuču. Kuč je izvrsnom dijagonalnom loptom pronašao Tabajicu, koji je preciznim udarcem s lijeve strane šesnaesterca savladao golmana Ličinu.

Na 2-0 povisio je Damjan Mugoša. On je prodorom po desnom boku ostavio dvojicu igrača protivničke ekipe iza sebe i snažnim udarcem po zemlji s oko šesnaest metara precizno plasirao loptu u lijevi ugao gola, golman je pokušao zaustaviti loptu, ali bez uspjeha.

Igrači Arsenala su pokazali borbenost i posvećenost tokom meča, iako je utakmica odigrana drugog dana priprema. Ovaj rezultat će sigurno dati dodatno samopouzdanje ekipi dok se pripremaju za nadolazeću sezonu.