PRIPREME: Poraz Lovćena

0

U posljednjoj provjeri tokom priprema na Zlatiboru, Lovćen je poražen od ekipe “TSC” iz Bačke Palanke, rezultatom 1:2 (0:1).

U meču protiv srpskog drugoligaša, trener Dejan Roganović testirao je 20 igrača, koji su poraženi uprkos brojnim šansama. Sa druge strane, ekipa “TSC” bila je odličan protivnik, opravdavši današnjim izdanjem epitet jednog od najvećih pretendenata za plasman u srpsku Superligu.

Prva velika prilika dogodila se u 20. minutu, kada je Damjanović doveo “TSC” u prednost. Tokom prvog poluvremena, i “Lovćen” je imao jednu idealnu šansu – Camaj je odlično uposlio Gorana Vujovića, koji je dobro šutirao, ali se suparnički golman istakao intervencijom.

U uvodnim momentima nastavka, umalo nije uslijedilo poravnanje. Dobro je šutirao Zarubica, ali je pogodio prečku. U 55. minutu, “TSC” je udvostručio prednost – opet je strijelac bio Damjanović.

Do kraja je uglavnom napadala ekipa Lovćena , koja je – opšti je utisak – oštećena za penal, a počasni pogodak je u 85. minutu postigao Đurović.

Bio je to šesti kontrolni susret Lovćena tokom ljetnjih priprema – uz jednak broj pobjeda, remija i poraza. “Lovćen” je, naime, bio bolji od “Zete” (2:1) i “Sloge” iz Požege (2:1), remizirao protiv “Iskre” (1:1) i “Grblja” (1:1), a poražen je od “Zlatibora” (1:2) i “TSC”-a (1:2).

“Lovćen” je meč počeo u sljedećem sastavu: M. Perović, Radunović, M. Draganić, Adžić, Igumanović, Tatar, Eraković, J. Vujović, Camaj, Zarubica, G. Vujović. Igrali su još: F. Vujović, I. Marković, Stevović, Djurović, Bogdanović, Pejović, Bujiša, Ž. Marković, N. Draganić.